FAQ kriolipoliza - najczęściej zadawane pytania

Kriolipoliza - po jakim czasie można zobaczyć efekty?

Kriopoliza jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, który wykorzystuje oddziaływanie ujemnych temperatur na komórki tłuszczowe, co pozwala na rozpoczęcie procesu podczas, którego w organizmie komórki tłuszczowe usuwane są z organizmu.

Efekty wykonanie zabiegów kripolizy zależą od indywidualnych predyspozycji pacjentów. Po pierwszym zabiegu można zobaczyć pierwsze widoczne efekty, gdzie szacuje się, ze w miejscu poddawanemu kriopolizie występować może nawet do trzydziestu procent mniej komórek tłuszczowych. Rezultaty wykonania zabiegu widoczne są już po kilku, czyli od trzech dni od wykonanie zabiegu. Najbardziej widoczne efekty wykonanie zabiegu kriopolizy pojawiają się pod trzydziestu dniach od wykonania zabiegu, gdy pojawia się efekt wyszczuplenia. Natomiast cały proces usuwania tkanki tłuszczowej trwa nawet do trzech miesięcy od wykonania zabiegu. Zabiegi kriopolizy można powtórzyć, gdzie po pierwszym zabiegu można wykonać kolejny po około ośmiu tygodniach. Efekty wykonania zabiegów są długotrwałe.

do góry

Czy kriolipoliza jest skuteczna?

Zabieg kriolipolizy polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych w celu ich rozpadu. Metoda ta jest bezinwazyjna i bezpieczna – pozwala łatwo uporać się z zalegającymi w ciele zbędnymi kilogramami.

Dzięki kontrolowanej metodzie przeprowadzania zabiegu, kriolipoliza umożliwia szybką i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. W wyniku procesów chłodzenia komórek tłuszczowych w ciele wywoływane jest zapalenie tkanki podskórnej, które trwa do kilku tygodni. Na efekty końcowe zabiegu kriolipolizy trzeba czekać około czterech miesięcy, ponieważ tłuszcz uwalniany z komórek jest wydalany z organizmu w trakcie procesów metabolicznych. Zaczerwienienie wywołane chłodzeniem podczas zabiegu znika bezpośrednio po nim i nie pozostawia po sobie śladu. 

do góry

Ile przyłożeń na brzuch wykonuje się podczas kriolipolizy?

Kriolipoliza jest jednym z zabiegów, które stosuje się w celu eliminacji miejscowych akumulacji tkanki tłuszczowej. Urządzenie do kriolipolizy wyposażone jest w podłużną końcówkę – aplikator zimna, który zasysa fałd skóry razem z tkanką tłuszczową i schładza go przez cały czas trwania zabiegu. Czas trwania jednego przyłożenia to około 45 minut, maksymalnie może potrwać godzinę. Jeśli pacjent chce na jednej wizycie poddać zabiegowi obszar całego brzucha wraz z boczkami, to potrzebować będzie ok. 4-6 przyłożeń. Zazwyczaj podczas jednej wizyty można wykonać maksymalnie 6 przyłożeń. Już jedna wizyta wystarcza, by zredukować tkankę tłuszczową o ok. 20-40%. To znaczy, że obwód talii pacjenta może zmniejszyć się o ok. 1,5 – 3 cm. Efekty nie są jednak widoczne od razu – komórki tłuszczowe obumierają stopniowo, a uwalniane kwasy tłuszczowe są zużywane w procesach metabolicznych. Zazwyczaj na pełny efekt trzeba czekać do 6 tygodni. Po tym czasie można podjąć decyzję, czy potrzebny jest drugi zabieg. Odstęp między sesjami kriolipolizy wynosi od 6 do 8 tygodni.

do góry

Jak się przygotować do zabiegu kriolipolizy?

Kriolipoliza to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, polegający na zamrażaniu tkanki tłuszczowej. Zaawansowana technologia pozwala na skuteczne i szybkie modelowanie sylwetki, redukcję cellulitu i lokalnych akumulacji tłuszczu. Kriolipoliza, jak każdy zabieg medycyny estetycznej, wymaga przygotowania. Postępowanie przed zabiegiem jest uzależnione od tego jakim aparatem będzie on wykonywany.

W większości przypadków zaleca się zaprzestanie stosowania peelingów chemicznych (kwasów AHA, BHA) na 1-2 tygodnie przed zabiegiem. Na 2-3 dni przed, należy również zrezygnować z kąpieli słonecznych, wizyt w solarium oraz kąpieli w chlorowanej wodzie. Powinno się również zwiększyć ilość wypijanej wody do około 2-3 litrów – pomoże to pobudzić układ limfatyczny. Warto zadbać o pracę wątroby, która po zabiegu będzie dodatkowo obciążona. W tym celu należy zrezygnować z picia alkoholu, ograniczyć spożywanie kawy oraz tłustego i ciężkostrawnego jedzenia. W niektórych klinikach zaleca się wykonanie jednego lub dwóch drenaży limfatycznych, co ma pomóc oczyścić układ limfatyczny.
do góry

Jak skutecznie schudnąć bez zbytniego wysiłku i bólu?

Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów nie musi wiązać się bólem i wysiłkiem. Wystarczy wprowadzenie kilku zmian żywieniowych i konsekwencja w dążeniu do celu. Warto zacząć od jedzenia 5 posiłków dziennie i picia ok. 2 l wody dziennie. Jedzenie powinno być lekkie, z jak najmniejszą ilością cukru oraz sztucznych składników. Oczywiście pełne witamin i minerałów, tak więc nie może w nich zabraknąć warzyw, owoców, chudego mięsa, a także nieprzetworzonych pokarmów. Zamiast smażenia potraw najlepiej przygotowywać je na parze. Warto zadbać o odpowiednią ilość snu, bo w czasie jego trwania organizm czerpie energię w dużej mierze w tkanki tłuszczowej. Poza tym dobry i regularny sen przyczynia się do prawidłowego działania metabolizmu. W schudnięciu pomóc mogą również różnego rodzaju zabiegi. Dobre rezultaty osiągnie się na przykład po zastosowaniu masażów wyszczuplających czy kriolipozy. Dzięki nim wyeliminuje się cellulit i zredukuje tłuszcz odkładający się w miejscach, z których trudno się go pozbyć.

do góry