Chat with us, powered by LiveChat

Stosowanie depilacji w warunkach domowych z zastosowaniem maszynek do golenia czy depilatorów może być uciążliwe. Depilacja z użyciem depilatorów musi być stale powtarzana, czy usuwać odrastające włoski. Dodatkowo problemem bywa realizowanie depilacji u osób mających problemy alergiczne, wrażliwą skórę, u których mogą pojawiać się podrażnienia skóry. Depilacja laserowa pozwala na zapewnienie trwałych efektów przy usuwaniu włosków z różnych okolic ciała.

Zastosowanie depilacji laserowej przy użyciu serii zabiegów gwarantuje uzyskanie długoterminowego efektu braku odrastania włosków. Najczęściej stosowane są trzy zabiegi depilacji laserowej w celu usuwanie włosków w różnych fazach wzrostu, co pozwala na uzyskanie trwałego efektu pozbycia się owłosienia na wybranej powierzchni ciała. Dodatkowo wykonywany bywa czwarty zabieg, który jest zabiegiem profilaktycznym mającym na celu uzyskanie pewności, że nie pojawią się odrastające włoski. Ilość zabiegów zastosowanych w ramach serii zabiegów depilacji laserowej zależy od indywidualnych predyspozycji, czyli przede wszystkim od koloru włosów, gdzie im ciemniejszy kolor włosów, tym bardziej efektywna jest depilacja laserowa.

Wykonanie zabiegów depilacji laserowej pozwala uzyskać bardzo trwałe efekty. Włosy zostają usunięte w sposób trwały przy zastosowaniu odpowiedniej liczby zabiegów w serii. Jednocześnie zabieg jest bezbolesny. Do zabiegu trzeba jednak się odpowiednio przygotować.

Ze względu na oddziaływanie wiązki laserowej na skórę przed wykonaniem zabiegu laserowej depilacji należy unikać podrażniania skóry. Na skórze, które ma być depilowana z zastosowaniem laserów nie mogą występować żadne zmiany skórne, ani skaleczenia. Jednocześnie nie należy przed wykonywaniem zabiegów depilowania laserowego stosować w domu depilatorów elektrycznych. Nie wolno decydować się na wizyty w solarium, a także na wykonanie zabiegów woskowania. Pozwala to na uniknięcie problemów związanych ze skutkami ubocznymi, które po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej mogą pojawić się na skórze. Do typowych skutków ubocznych zaliczają się niewielkie oraz krótko utrzymujące się zaczerwienienia skóry.

Zastosowanie zabiegu depilacji laserowej pozwala na uzyskanie trwałych efektów braku odrastania włosków, co umożliwia ograniczenie wykonywania regularnie depilacji z wykorzystaniem depilatorów, maszynek do golenia. Depilacja laserowa pozwala na uzyskanie efektów usunięcia owłosienia w sposób trwały przy zastosowaniu powtarzalnych zabiegów. Po pierwszym zabiegu depilacji laserowej włoski mogą minimalnie odrastać. Zastosowanie kolejnego zabiegu pozwala na skuteczne usunięcie również odrastających włosków.

Wykonanie kolejnych zabiegów pozwala na usuwanie włosków, które nie były w fazie wzrostu w momencie wykonania pierwszego zabiegu. Ponawianie zabiegów depilacji laserowej może być realizowane w odstępach 6-12 tygodni, co pozwala na wykonanie serii zabiegów, które zapewnią pełne utrwalenie się efektów. Najczęściej wykonanuje się minimum 5 zabiegów, co pozwala na usunięcie włosków bez względu na fazę wzrostu poszczególnych włosków. U większości kobiet wykonanie serii zabiegów pozwala na trwałe usunięcie włosków, które nie odrastają. Wyjątki mogą pojawiać się u kobiet, u których występują zmiany hormonalne w okresie ciąży, menopauzy, co może prowadzić do częściowych odrostów włosków.

Zabieg depilacji laserowej pozwala na stałe pozbycie się włosków z różnych okolic ciała. Zastosowanie depilacji laserowej pozwala bezboleśnie usunąć owłosienie w postaci wąsików na twarzy, z brody, szyi, baków, policzków, twarzy, karku, pleców, klatki piersiowej, pach, przedramion, ramion, dłoni, brzucha, okolic bikini, szpary pośladkowej, ud, łydek, uszu. Zastosowanie technologii laserowej pozwala na precyzyjne usuwanie owłosienia poprzez miejscowe podgrzewanie mieszków włosowych.

Lasery LightSheer pozwalają na użycie skondensowanej wiązki światła, która emitowana jest przez laser. Oddziaływanie wiązki światła laserowego jest miejscowe i odbywa się poprzez ruchy głowicy lasera, które są rozległe i delikatne . Powierzchowne działanie światła laserowego pozwala na usuwanie włosków przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa okolicznych tkanek. Efekt uzyskany po zabiegu depilacji laserowej to gładkie ciało oraz trwałe usunięcie włosków.

Wykonywanie zabiegów laserowej depilacji wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami, co zawsze wymaga wcześniejszej konsultacji przed określeniem, czy u pacjenta zabieg może być wykonany bezpiecznie. Przeciwwskazaniami do wykonania depilacji laserowej są przede wszystkim różne schorzenia, jak łuszczyca. Jeśli występują jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu wówczas ze względów w bezpieczeństwa depilacja laserowa nie jest wykonywana.

Jednak zabieg depilacji laserowej nie jest niebezpieczny, ani nie jest nadmiernie bolesny. Pieprzyki, które są znamionami barwnikowymi nie mogą być również poddawane depilacji laserowej. Nie wolno usuwać włosów z pieprzyków brązowych. Taki pieprzyk nie może być poddawany ciągłemu wyrywaniu włosków. Jednocześnie niewskazane jest również drażnienie okolic znamienia barwnikowymi światłem lasera. Możliwe jest jedynie wykonanie podcięcia włosków, które znajdują się na brązowym pieprzyku. Innym rozwiązaniem jest usunięcie całego pieprzyka w ramach zabiegu chirurgicznego.

Zabieg depilacji laserowej jest bezpiecznym zabiegiem, który praktycznie nie prowadzi do żadnych skutków ubocznych oprócz ewentualnych, nieznacznych podrażnień skóry. Odpowiednie przygotowanie się do zabiegu, czyli rezygnacja z opalania przed zabiegiem, czy stosowania środków mogą podrażnić skórę pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka pojawienia się skutków ubocznych nawet w formie drobnych zaczerwienień na skórze.

W trakcie zabiegu może pojawić się niewielki ból, co zależne jest od karnacji, ale również od poziomu opalenizny na skórze. Wpływ ma na to ilość melaniny, która znajduje się w skórze osoby, która poddaje się danemu zabiegowi. Podczas zabiegu depilacji laserowej energia świetlna jest absorbowana przez pigment. W takiej sytuacji odczuwanie bólu może być nieco silniejsze właśnie u osób opalonych oraz mających ciemniejsze włosy, karnację. Zwiększone uczucie bólu może występować również u osób mających bardziej gęste włosy. Przy zabiegach depilacji laserowej nie ma jednak potrzeby stosowania miejscowego znieczulenia, gdyż odczuwany ból jest znośny i przez samych pacjentów określany jako umiarkowany.

Depilacja laserowa jest alternatywą w stosunku do stosowania domowych sposobów depilowania włosków zarówno przy użyciu elektrycznych depilatorów, jak też maszynek do golenia. Zastosowanie skutecznych metod depilacji laserowej przy użyciu takich urządzeń jak laser LightSheer Duet pozwala na zapewnienie trwałego efektu usuwania owłosienia z wybranych okolic ciała.

Skuteczność stosowania depilacji laserowej zależy przede wszystkim od gęstości owłosienia, karnacji oraz opalenizny. Z tego powodu przed zabiegami depilowania nie powinno się stosować opalania, nie powinno się korzystać z solarium, co również pozwala na zmniejszenie bolesności przy wykonywaniu zabiegu depilacji laserowej. Do uzyskania trwałego efektu usunięcia włosków może być niezbędne zastosowanie różnej liczby zabiegów w serii. Za standardową liczbę zabiegów uznaje się minimum pięć zabiegów depilacji laserowej, które wykonywane są w wyznaczonych odstępach czasu (6-12 tygodni). Niezbędne może być wykonanie większej liczby zabiegów w celu uzyskania zadowalającego efektu. Liczba zabiegów może również być zwiększona w przypadku wykonywania zabiegów określonych okolic ciała, gdzie niezbędne jest bardziej intensywne oddziaływanie na odrastające włoski.

W trakcie zabiegu depilacji laserowej wiązka lasera działa na górne warstwy skóry, czyli światło lasera nie wpływa w żaden sposób na funkcje organizmu. Zabiegi laserowej depilacji są zabiegami bezpiecznymi, po których nie występują praktycznie żadne skutki uboczne oprócz nieznacznych zaczerwienień czy przebarwień na skórze.

Wiązka światła laserowego działa na włoski w sposób, który pozwala na uszkodzenie macierzy włoska. Dodatkowo uszkadzane są również zlokalizowane bezpośrednio w mieszku włosowym komórki odpowiedzialne za regenerację włosków. Wykonanie zabiegu depilacji laserowej pozwala na całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia w wybranych okolicach ciała.

Trwałe efekty usunięcia włosków przy wykorzystaniu zabiegów depilacji laserowej wymagają przede wszystkim postawienia na serię zabiegów, co jest wymagane ze względu na znajdowanie się podczas pojedynczego zabiegu włosków w różnej fazie wzrostu. Trwałe usunięcie włosków wymaga uszkodzenia wszystkich włosków, które znajdują się w danej okolicy ciała.

Przed zrealizowaniem zabiegów depilacji laserowej należy unikać pewnych zachowań, które są przeciwwskazane w celu zapewnienia bezpieczeństwa wykonania zabiegów. Nie należy decydować się na wykonywanie woskowania, depilacji depilatorami elektrycznymi a także nie należy korzystać z solarium.

Wynika to z konieczności unikania wszelkich podrażnień skóry przede wykonaniem zabiegów depilacji laserowej, przy których wykorzystywana jest silnie działająca na skórę wiązka światła laserowego, która jest w stanie prowadzić do zaczerwienień lub lekkich podrażnień skóry, które nie utrzymują się długi czasu, czyli ustępują po kilkunastu godzinach. Po wykonaniu zabiegów depilacji laserowej również nie wskazane jest takie zachowanie, które może prowadzić do dodatkowego podrażnienia skóry.

Z tego powodu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania sięNie należy opalać się co najmniej w okresie czterech tygodni od momentu wykonanie zabiegu laserowej depilacji. Dodatkowo wskazane jest wykonywanie zabiegów smarowania naświetlanych miejsc kremami, które mają wysokie filtry. Nawilżanie skóry powinno być wykonywane nawet dwa razy w ciągu dnia.

W obecnych czasach zabiegi kosmetyczne i estetyczne dla mężczyzn nie budzą już zdziwienia, są akceptowane i wręcz pożądane. Panowie mają możliwość poczucia się w swoim ciele równie dobrze, jak kobiety. Medycyna estetyczna i kosmetyka prześcigają się więc w nowoczesnych rozwiązaniach i zabiegach skierowanych właśnie do mężczyzn. Depilacja torsu lub pleców to szybki i nieinwazyjny sposób pozbycia się niechcianego owłosienia.

Nie ma skonkretyzowanych wskazań, które radziłyby kiedy należy wybrać się na depilacje. Zależy to od indywidualnego poczucia komfortu każdego mężczyzny. Jeżeli owłosienie na plecach lub torsie jest powodem dyskomfortu, kompleksów czy zachwiania pewności siebie, depilacja będzie doskonałym rozwiązaniem. Depilacja dla mężczyzn jest z całą pewnością wskazana w przypadkach hipertrychozy (nadmiernego porostu włosów), a także w przypadkach nadpotliwości.

Depilacja laserowa jest przełomowym rozwiązaniem, którego odkrycie na zawszeodmieniło medycynę estetyczną. Jest to metoda o znacznie większej skuteczności niż tradycyjne usuwanie owłosienia. Dzięki epilacji możemy pozbyć się niechcianych włosów z niemal każdej części ciała, a efekty są niezwykle trwałe. Problem nadmiernego owłosienia zostaje rozwiązany raz na zawsze.

Częstym pytaniem, które pojawia się w kwestii depilacji laserowej, jest dolna granica wieku, od której można rozpocząć zabiegi. Z depilacji bez obawy mogą korzystać nastolatki. Najmłodsze pacjentki mają od 11 do 16 lat. 16 latki z powodzeniem mogą zapisywać się na zabiegi depilacji laserowej – włosy są w tym okresie delikatniejsze i łatwiej je usunąć. Należy jednak pamiętać, że każdy zabieg medycyny estetycznej powinien zostać poprzedzony specjalistyczną konsultacją. Osoby, które chcą skorzystać z depilacji laserowej powinny ponadto przestrzegać zasad pielęgnacji skóry zarówno przed, jak i po zabiegu. Dzięki temu otrzymają gwarancję najlepszych efektów.

Problem połączonych brwi dotyka głównie mężczyzn. Szacuje się, że na depilacje łuku brwiowego decyduje się co piąty mężczyzna. Bujne brwi mogą uprzykrzać życie panom w każdym wieku. Nadmierna ilość włosów w okolicach łuku brwiowego powodowana jest najczęściej przez pracę hormonów lub przez indywidualne uwarunkowania genetyczne. Zrośnięte brwi są jednak problemem natury estetycznej, który łatwo rozwiązać.

Panowie decydują się często na depilację włosków metodami tradycyjnymi – poprzez golenie i wyrywanie, jednak najlepsze, całkowicie trwałe efekty daje depilacja metodą laserową dla mężczyzn. Dzięki niej problem krzaczastych, połączonych brwi zostaje rozwiązany na zawsze. Decyzja o zabiegu laserowym może znacząco wpłynąć na poczucie pewności siebie oraz wygląd zewnętrzny panów. Odpowiednio wyregulowane brwi sprawiają, że rysy twarzy stają się delikatniejsze, a oprawa oczu bardziej wyrazista. Większość mężczyzn skutecznie pozbywa się dręczącego ich problemu.

Za pomocą depilacji laserowej możemy usunąć zbędne włoski z praktycznie każdej części ciała, nawet tej gdzie skóra jest delikatna i wrażliwa. W górnej partii ciała możemy pozbyć się owłosienia znajdującego się na twarzy, w okolicach uszu, nosa, brwi, policzków czy brody.

Klienci często decydują się na depilację klatki piersiowej, karku, pach, ramion czy dłoni. Niechciane włoski można usunąć z dolnych partii ciała – brzucha, pośladków, okolic bikini, czy nóg i wierzchu stóp. Nie ma przeciwskazań co do depilacji żadnej partii ciała, chyba że skóra na niej jest uszkodzona, świeżo opalona lub kiedy klientka jest w ciąży czy karmi piersią. Osoby cierpiące na choroby skóry takie jak bielactwo, rybia łuska lub łuszczyca również nie powinny korzystać z zabiegów. Depilacji nie stosuje się także w miejscach, gdzie włosy są jasne, siwe lub rude, gdyż jej skuteczność będzie znikoma.

Istnieje wiele zabiegów tymczasowego usuwania włosów (maszynka, depilator, wosk), które mogą być wykonywane samodzielnie w domu. Najpopularniejszym i najłatwiejszym sposobem depilacji jest golenie maszynką. Sposób ten, choć szybki i nieskomplikowany posiada wiele wad – włosy odrastają szybko, więc zabieg trzeba często powtarzać. Najistotniejsze jest jednak to, że owłosienie staje się gęstsze i twardsze, a przez to kłujące. Podobne efekty przynoszą nieumiejętnie wykonane depilacje woskiem i depilatorem – gdy włosy nie zostaną usunięte wraz z cebulką, odrastają mocniejsze.

Długotrwałe wyrywanie włosów stymuluje mieszki włosowe, przez co odrastają one szybciej. Jedynym zabiegiem, który pozwala na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia jest depilacja laserowa, która dociera do cebulki włosa i niszczy jego macierz. Taki włos nie odrasta lub jest bardzo osłabiony.

Technologia Lightsheer  pojawiła się na rynku już w latach 80 i od tej pory jest stale udoskonalana. Lightsheer był pierwszym laserem, który umożliwiał skuteczny i komfortowy zabieg depilacji. Urządzenia IPL zaczęły być stosowane w latach 90. Warto zaznaczyć, że IPL nie jest laserem – wykorzystuje działanie niespójnych, pulsujących fal świetlnych. Fale te mogą być wchłaniane przez różne chromofory (cząsteczki) nie uszkadzając przy tym innych tkanek. Urządzenia różnią się między sobą precyzją i skutecznością.

Technologia laserowa pozwala na oddziaływanie w ściśle określnym miejscu (wiązka lasera dociera do komórek mieszków włosowych i uszkadza je), a zatem jest skuteczniejsza i przynosi rezultaty w krótszym czasie. IPL wykorzystuje różnobarwne promienie o różnej długości, przez co jego działanie jest mniej dokładne. Porównując obydwa urządzenia, należy zwrócić uwagę na ilość zabiegów w serii, które potrzebne są do uzyskania zadowalającego efektu: przy Lightsheer od 4 do 6, a przy IPL od 6 do 8 zabiegów.

Pomiędzy kolejnymi zabiegami depilacji laserowej odradza się stosowanie newralgicznych metod, takich jak woskowanie czy wyrywanie włosów. Wyrywając włosy, czy to za pomocą wosku, czy też pęsety lub depilatora mechanicznego, usuwana jest bowiem także cebulka, co z kolei osłabia i opóźnia pożądany końcowy efekt depilacji laserowej. Włosy nie mają wystarczająco dużo czasu aby odrosnąć do wymaganej długości, czego efektem jest zmniejszona skuteczność zabiegu laserowego usuwania włosów.
Nie ma przeciwwskazań, by między kolejnymi zabiegami depilacji laserowej nie golić włosów. Poddając się kuracji laserowego usuwania owłosienia należy jednak pamiętać, aby golić się w miarę możliwości rzadko. Golenie pomiędzy zabiegami laserowego usuwania owłosienia nie ma wpływu na efekt końcowy i nie obniża skuteczności całej kuracji.

Laserowe usuwanie owłosienia jest jedną z najlepszych i najskuteczniejszych metod likwidacji owłosienia. Kuracja cechuje się bardzo wysoką skutecznością, a jej efekty są niezwykle trwałe. W przeciwieństwie do innych metod usuwania owłosienia, w skutek zastosowania depilacji laserowej włoski nigdy więcej nie odrastają w miejscach poddanych kuracji. Depilacja laserowa pozwala zatem zaoszczędzić czas, gdyż po skutecznym przeprowadzeniu zabiegów dalsze usuwanie owłosienia przy użyciu innej metody (golenia maszynką lub depilatorem mechanicznym, usuwania za pomocą specjalnego kremu lub pianki do golenia, czy też woskowania). Kolejną zaletą tego rodzaju zabiegu jest całkowity brak wrastających włosków, które mogą często występować w przypadku wykorzystywania innej metody. Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna i może być stosowana do usunięcia owłosienia z każdej, nawet najdelikatniejszej części ciała (okolice bikini, górna warga), gdyż nie wywołuje skutków ubocznych i pozwala osiągnąć zamierzony efekt bez wystąpienia nieprzyjemnych podrażnień.

Wzrost włosków jest bardzo indywidualną sprawą. Ich kolor, gęstość oraz struktura u każdej osoby jest inna. Zazwyczaj u dzieci włoski są jasne, cienkie i nie rzucają się w oczy. Może się to zmienić z okresem dojrzewania, wtedy to owłosienie staje się ciemniejsze i bardziej widoczne. Często jest to powodem zakłopotania. Okres dojrzewania może mieć odmienny przebieg oraz inne tempo u różnych osób. Nie można, więc jasno określić wieku, w jakim najlepiej zacząć depilować nogi. Z pewnością jednak lepiej nie pozbywać się owłosienia, kiedy jest ono jeszcze jasne i prawie niewidoczne. Może to przyczynić się do przedwczesnego odrastania. Depilację woskiem lub depilatorem można rozpocząć, kiedy włoski są dostatecznie długie, trzeba jednak pamiętać, że u osób młodszych próg bólu może być niższy. Nastolatki mogą również korzystać z zabiegów depilacji laserowej. Należy pamiętać, że żeby zabieg był skuteczny włoski muszą być ciemne. Osoby niepełnoletnie muszą przyjść na zabieg z rodzicem lub opiekunem.

Miesiączka jest to szczególny czas dla kobiecego organizmu i u każdej kobiety może przebiegać inaczej. Niektóre panie cierpią z bólu i najchętniej nie wychodziłyby z domu. Są też takie, które nie odczuwają żadnych nieprzyjemnych skutków menstruacji. Podczas całego cyklu zmienia się w naszym ciele natężenie hormonów. W pierwszych dniach cyklu, kiedy występuje krwawienie, w kobiecym organizmie jest niski poziom estrogenów. Przez to skóra może być bardziej ściągnięta i sucha oraz łatwiej ulegać podrażnieniom. Bardzo ważne, by dbać o nawilżanie skóry w całym cyklu miesięcznym, dzięki czemu skutki niedoboru estrogenów nie będą tak odczuwalne. Miesiączka nie jest przeciwskazaniem do przystąpienia do zabiegów depilacji. Należy jednak pamiętać, że podczas okresu zwiększa się nasza wrażliwość na ból, a więc zabieg może być bardziej nieprzyjemny, zwłaszcza dla kobiet o niskim progu bólu. Ze względów higienicznych lepiej nie wykonywać depilacji okolic bikini w czasie krwawienia.

Depilacja laserowa jest metodą, w której wykorzystuje się skupione wiązki światła, czyli laser. Jego promienie docierają w głąb skóry, uszkadzając mieszek włosowy, co przyczynia się do jego zaniku. Światło lasera jest pochłaniane przez barwnik, znajdujący się we włosie. Im więcej barwnika we włosie (im jest ciemniejszy) tym skuteczność zabiegu jest wyższa. Fotodepilacja z kolei oparta jest na działaniu impulsu świetlnego. Jako źródło światła wykorzystywana jest lampa ksenonowa, która emituje fale o różnej długości, przez co nagrzewa także tkanki otaczające cebulki. Zabieg jest skuteczny w usuwaniu włosów ciemnych i płytko osadzonych. Największą różnicą między depilacją laserową a fotodepilacją jest skuteczność. Według badań na 1 zabieg z użyciem lasera trzeba wykonać średnio 3 zabiegi IPL. Dodatkowo fotodepilacja nie gwarantuje całkowitej i trwałej redukcji owłosienia.

Wybranie odpowiedniej metody laserowego usuwania blizn pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów. Blizny można w znacznym stopniu rozjaśnić a także w znacznym stopniu usunąć. Stosowanie laserowego leczenia przy usuwaniu blizn jest jedną z bardziej skutecznych metod pozbywania się blizn po trądziku. Zastosowanie laserowych metodo usuwania blizn może przynosić różne efekty, co w znacznym stopniu zależne jest od wielkości czy liczby blizn. Jednak przy usuwaniu świeżych blizn można znacznie łatwiej uzyskać oczekiwane przez pacjentów rezultaty.

Przed wykonaniem zabiegów usuwania blizn wykonywana jest konsultacja, co pozwala na ustalenie zarówno ilości niezbędnych zabiegów a także najlepszych metod do zastosowania przy danym umiejscowieniu czy rozległości blizny. Jak wskazują eksperci usuwanie świeżych blizn przynosi bardzo pozytywne rezultaty w stosunku do decydowania się na usuwanie blizn, które mają kilka lat.

Powstawanie blizny jest naturalnym procesem naprawczym organizmu. Kiedy na powierzchni skóry powstaje rana, prawie od razu rozpoczyna się proces gojenia. Może on przebiegać na trzy sposoby: przez rychłozrost, ziarninowanie oraz pod strupem. Proces tworzenia się blizny u każdego wygląda inaczej, niektórzy mają skłonność do szybkiego gojenia się ran, a u innych proces ten przebiega z zaburzeniami, tworząc bliznowce lub blizny przerostowe. Na końcowy wygląd blizn wpływ ma wiele czynników np. wiek, geny, rodzaj zranienia. Proces gojenia możemy samodzielnie wspomóc, nie dopuszczając do zabrudzenia rany oraz smarując miejsce maścią z antybiotykiem. Ważne jest, by nie zrywać strupa, a także nie wystawiać świeżej blizny na działanie promieni słonecznych. Na całkowite zagojenie się blizny potrzeba też czasu. Blizny, które powstały w wyniku lekkiego zadrapania lub zranienia mają szansę całkowicie zniknąć, a większe mogą stać się mniej widoczne.

Prawidłowa pielęgnacja blizny ma wpływ na jej finalny wygląd, dlatego warto poświęcić jej szczególną uwagę. W pierwszym etapie gojenia się rany (po upływie 7-8 dni od operacji) można zacząć już stosować preparaty na blizny, ułatwiające zabliźnianie się tkanek. Przebudowa blizny może trwać nawet rok, co znaczy, że w tym czasie zmiana nie jest jeszcze do końca uformowana i zachodzą w niej procesy przebudowy z udziałem włókien elastycznych i kolagenowych. W czasie trwania tego procesu warto stosować maści na blizny. W aptekach znajdziemy szeroki wybór takich preparatów, jednak to najskuteczniejszych należą te, które zawierają silikon, heparynę, ekstrakt z cebuli, masę perłową, kwas hialuronowy oraz wyciąg z wąkrotki azjatyckiej. Maści silikonowe są skuteczne w zapobieganiu bliznowcom i bliznom przerosłym, zapobiegają utracie wody, tworząc idealne środowisko do gojenia się ran. Heparyna wykazuje działanie przeciwzapalne i antyproliferacyjne, dzięki czemu zapobiega nadmiernemu rozrostowi tkanki łącznej. Masa perłowa z kolei delikatnie złuszcza i wybiela skórę, a także wzmacnia ją i regeneruje.

Blizny najlepiej nie opalać przez rok. Promieniowanie słoneczne stymuluje odkładanie się kolagenu w bliźnie, co może doprowadzić do powstawania przerostów, swędzenia i bólu. Skóra w obszarze blizny nie posiada naturalnego barwnika (melaniny), dlatego może łatwo ulegać poparzeniom. Eksponowanie blizny na działanie promieni słonecznych może też przyczynić się do tego, że stanie się ona ciemniejsza, a przez to bardziej widoczna. Nie oznacza to jednak, że przez rok należy unikać słońca. Bliznę po prostu trzeba smarować kremem z wysokim filtrem oraz zaklejać jej powierzchnię plastrem.

Zabieg fotoodmładzania realizowany jest przy użyciu urządzenia emitującego światło lasera w postaci wiązki o różnych długościach, która rozchodzi się we wszystkich kierunkach, co pozwala na równoczesne likwidowanie wielu efektów starzenia. Fotoodmładzanie jest zabiegiem pozwalającym  na uzyskanie efektu regenerowania skóry poprzez niwelowanie między innymi zmarszczek, rozszerzonych porów, przebarwień słonecznych, pękniętych naczynek. Zabieg może być z powodzeniem stosowany przy usuwaniu piegów, rumienia na twarzy.

Zabieg fotoodmładzania pozwala na usuwanie różnych fotouszkodzeń skórnych. Stosowanie zabiegu fotoodmładzania skóry jest wskazane u osób, u których pojawiły się pierwsze oznaki fotostarzenia skóry, które pojawiają się na skórze w formie płytkich i średniogłębokich zmarszczek, przebarwień. Laserowe fotoodmładzanie jest zabiegiem szybkim, który pozwala na uzyskanie regeneracji skóry w krótkim czasie po wykonaniu zabiegu. Jest to alternatywa w stosunku do znacznie bardziej inwazyjnych zabiegów jak peelingi chemiczne, mikrodermabrazja.

Zastosowanie zabiegu fotoodmładzania skóry pozwala na regenerowanie skóry z wykorzystaniem urządzeń laserowych, które w formie światła pulsacyjnego pozwala na redukowanie drobnych lub średniej głębokości zmarszczek, przebarwień. Fotoodmładzanie jest skutecznym zabiegiem antystarzeniowym, który pozwala na działanie profilaktyczne, które już w wieku powyżej 25 roku życia zapewnia zabezpieczenie skóry przed utratą właściwości w wyniku ograniczenia ilości kolagenu w skórze. Jednocześnie zabieg pozwala na uzyskanie efektu wzmocnienia ścianek naczynek krwionośnych.

Zastosowanie zabiegu pozwala na uzyskanie efektów już po kilku dniach od wykonania zabiegów, a pełny efekt można uzyskać przy zastosowaniu czterech zabiegów zrealizowanych w skali miesiąca. Skuteczność zabiegu dotyczy szczególnie działań profilaktycznych w kontekście przeciwdziałania efektom starzenia się poprzez zintensyfikowanie efektów regeneracyjnych skóry. Odpowiednio dopasowany zabieg, po konsultacjach z kosmetologiem, do celu, który ma być uzyskany jest bardziej komfortowy i skuteczny w stosunku do mikrodermabrazji czy peelingów chemicznych.

Zabieg fotoodmładzania przeznaczony jest dla wszystkich osób, które pragną walczyć z pierwszymi oznakami starzenia. Do zabiegu kwalifikuje nie tyle wiek, co stan skóry. Zmarszczki, rozszerzone naczynka i pory, a także przebarwienia, to niedoskonałości, z którymi możemy walczyć, stosując fotoodmładzanie. Pierwsze objawy starzenia można zaobserwować u coraz młodszych osób. Zwykle są wynikiem nieodpowiedniego trybu życia, palenia papierosów czy nadmiernego opalania. Na zabieg coraz częściej decydują się Panie po 25 roku życia. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, należy udać się na konsultacje kosmetologiczne, podczas których zostanie dokonana analiza stanu skóry, jej kondycji, nawodnienia oraz jej potrzeb. Kosmetolog dobierze też parametry lasera, by zabieg był maksymalnie skuteczny. Fotoodmładzanie jest znacznie mniej inwazyjną procedurą, niż dające podobny efekt peelingi chemiczne i dermabrazja. Nie zajmuje też wiele czasu, a następnego dnia Pacjent może wykonywać swoje codzienne obowiązki.

Fotoodmładzanie to metoda, która polega na regeneracji skóry za pomocą światła lasera. Pozwala, już po jednym zabiegu, zniwelować drobne zmarszczki, piegi, przebarwienia słoneczne, rozszerzone pory, pęknięte naczynka czy rumień. Najlepsze rezultaty, jednak przynosi wykonywanie zabiegu w seriach. Zwykle wystarczają cztery w odstępie jednego miesiąca. Metoda jest nieinwazyjna i pozwala na szybką regenerację. Mezoterapia to zabieg, który polega na obstrzykiwaniu skóry niewielkimi dawkami substancji leczniczych. Ma na celu dogłębne nawilżenie i odżywienie skóry, a także pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych. Najlepsze efekty uzyskuje się, wykonując serię cyklicznych zabiegów. Po zakończeniu terapii, zaleca się też przeprowadzanie zabiegów podtrzymujących – raz na kilka miesięcy. Nie można odpowiedzieć jednoznacznie, która metoda jest lepsza – najlepiej skorzystać z porady specjalisty, który wybierze rozwiązanie najlepsze dla indywidualnych potrzeb skóry.

Istnieją dwie metody laserowego odmładzania skóry: ablacyjna z odparowaniem naskórka i górnych warstw skóry oraz nieablacyjna, która nie powoduje uszkodzeń naskórka. Techniki różnią się między sobą stopniem inwazyjności, przebiegiem oraz czasem gojenia. Laserowe odmładzanie skóry ablacyjne wykonuje się w przypadku średnich i dużych zmian grawitacyjnych, zaników i ubytków, a także przy bliznach potrądzikowych. Zabieg może wiązać się z nieprzyjemnymi odczuciami, szczególnie w okresie gojenia, który może trwać nawet do 14 dni. Laserowe odmładzanie skóry nieablacyjne polecane jest w przypadku przebarwień i zmian naczyniowych, a także w celu spłycenia zmarszczek i poprawy elastyczności skóry. Zabieg jest praktycznie bezbolesny oraz nie wymaga rekonwalescencji.

Kriolipoliza jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, który wykorzystuje oddziaływanie ujemnych temperatur na komórki tłuszczowe, co pozwala na rozpoczęcie procesu podczas, którego w organizmie komórki tłuszczowe usuwane są z organizmu.

Efekty wykonanie zabiegów kriolipolizy zależą od indywidualnych predyspozycji pacjentów. Po pierwszym zabiegu można zobaczyć pierwsze widoczne efekty, gdzie szacuje się, ze w miejscu poddawanemu kriopolizie występować może nawet do trzydziestu procent mniej komórek tłuszczowychRezultaty wykonania zabiegu widoczne są już po kilku, czyli od trzech dni od wykonanie zabiegu. Najbardziej widoczne efekty wykonanie zabiegu kriolipolizy pojawiają się pod trzydziestu dniach od wykonania zabiegu, gdy pojawia się efekt wyszczuplenia. Natomiast cały proces usuwania tkanki tłuszczowej trwa nawet do trzech miesięcy od wykonania zabiegu. Zabiegi kriolipolizy można powtórzyć, gdzie po pierwszym zabiegu można wykonać kolejny po około ośmiu tygodniach. Efekty wykonania zabiegów są długotrwałe.

Zabieg kriolipolizy polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych w celu ich rozpadu. Metoda ta jest bezinwazyjna i bezpieczna – pozwala łatwo uporać się z zalegającymi w ciele zbędnymi kilogramami.

Dzięki kontrolowanej metodzie przeprowadzania zabiegu, kriolipoliza umożliwia szybką i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. W wyniku procesów chłodzenia komórek tłuszczowych w ciele wywoływane jest zapalenie tkanki podskórnej, które trwa do kilku tygodni. Na efekty końcowe zabiegu kriolipolizy trzeba czekać około czterech miesięcy, ponieważ tłuszcz uwalniany z komórek jest wydalany z organizmu w trakcie procesów metabolicznych. Zaczerwienienie wywołane chłodzeniem podczas zabiegu znika bezpośrednio po nim i nie pozostawia po sobie śladu.

Kriolipoliza jest jednym z zabiegów, które stosuje się w celu eliminacji miejscowych akumulacji tkanki tłuszczowej. Urządzenie do kriolipolizy wyposażone jest w podłużną końcówkę – aplikator zimna, który zasysa fałd skóry razem z tkanką tłuszczową i schładza go przez cały czas trwania zabiegu. Czas trwania jednego przyłożenia to około 45 minut, maksymalnie może potrwać godzinę. Jeśli pacjent chce na jednej wizycie poddać zabiegowi obszar całego brzucha wraz z boczkami, to potrzebować będzie ok. 4-6 przyłożeń. Zazwyczaj podczas jednej wizyty można wykonać maksymalnie 6 przyłożeń. Już jedna wizyta wystarcza, by zredukować tkankę tłuszczową o ok. 20-40%. To znaczy, że obwód talii pacjenta może zmniejszyć się o ok. 1,5 – 3 cm. Efekty nie są jednak widoczne od razu – komórki tłuszczowe obumierają stopniowo, a uwalniane kwasy tłuszczowe są zużywane w procesach metabolicznych. Zazwyczaj na pełny efekt trzeba czekać do 6 tygodni. Po tym czasie można podjąć decyzję, czy potrzebny jest drugi zabieg. Odstęp między sesjami kriolipolizy wynosi od 6 do 8 tygodni.

Kriolipoliza to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, polegający na zamrażaniu tkanki tłuszczowej. Zaawansowana technologia pozwala na skuteczne i szybkie modelowanie sylwetki, redukcję cellulitu i lokalnych akumulacji tłuszczu. Kriolipoliza, jak każdy zabieg medycyny estetycznej, wymaga przygotowania. Postępowanie przed zabiegiem jest uzależnione od tego jakim aparatem będzie on wykonywany.

W większości przypadków zaleca się zaprzestanie stosowania peelingów chemicznych (kwasów AHA, BHA) na 1-2 tygodnie przed zabiegiem. Na 2-3 dni przed, należy również zrezygnować z kąpieli słonecznychwizyt w solarium oraz kąpieli w chlorowanej wodzie. Powinno się również zwiększyć ilość wypijanej wody do około 2-3 litrów – pomoże to pobudzić układ limfatyczny. Warto zadbać o pracę wątroby, która po zabiegu będzie dodatkowo obciążona. W tym celu należy zrezygnować z picia alkoholu, ograniczyć spożywanie kawy oraz tłustego i ciężkostrawnego jedzenia. W niektórych klinikach zaleca się wykonanie jednego lub dwóch drenaży limfatycznych, co ma pomóc oczyścić układ limfatyczny.

Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów nie musi wiązać się bólem i wysiłkiem. Wystarczy wprowadzenie kilku zmian żywieniowych i konsekwencja w dążeniu do celu. Warto zacząć od jedzenia 5 posiłków dziennie i picia ok. 2 l wody dziennie. Jedzenie powinno być lekkie, z jak najmniejszą ilością cukru oraz sztucznych składników. Oczywiście pełne witamin i minerałów, tak więc nie może w nich zabraknąć warzyw, owoców, chudego mięsa, a także nieprzetworzonych pokarmów. Zamiast smażenia potraw najlepiej przygotowywać je na parze. Warto zadbać o odpowiednią ilość snu, bo w czasie jego trwania organizm czerpie energię w dużej mierze w tkanki tłuszczowej. Poza tym dobry i regularny sen przyczynia się do prawidłowego działania metabolizmu. W schudnięciu pomóc mogą również różnego rodzaju zabiegi. Dobre rezultaty osiągnie się na przykład po zastosowaniu masażów wyszczuplających czy kriolipolizy. Dzięki nim wyeliminuje się cellulit i zredukuje tłuszcz odkładający się w miejscach, z których trudno się go pozbyć.

Kriolipoliza polega na chłodzeniu tkanki tłuszczowej w celu jej redukcji. Urządzenie do kriolipolizy posiada podłużną końcówkę – aplikator zimna, który zasysa fałd skóry i schładza go przez 45 minut. W czasie jednej wizyty można wykonać maksymalnie 7 przyłożeń aplikatora. To ile przyłożeń będzie należało wykonać jest uzależnione od ilości tkanki tłuszczowej oraz partii ciała. Standardowo na brzuch wykonuje się 3-4 przyłożenia, na dolną partię pleców 2-3, talię 1-3, a na uda 1-2. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne już po 3-4 dniach od zabiegu, a wyraźny efekt wyszczuplenia następuje po miesiącu. Cały proces redukcji tkanki tłuszczowej może zając nawet 3 miesiące.

Medycyna estetyczna oferuje kilka możliwości walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza i lipoliza iniekcyjna są przykładami takich metod. Co je odróżnia? Kriolipoliza eliminuje komórki tłuszczowe oddziałując na nie niską temperaturą bliską zeru. Pod wpływem niskiej temperatury serwowanej organizmowi przez 45 minut komórki tłuszczowe obumierają a pozostałe pozostają nienaruszone. Zabiegu dokonuje się przy użyciu aplikatora zimna. Podczas lipolizy iniekcyjnej do tkanki tłuszczowej wprowadzany jest za pomocą igły preparat,  który rozpuszcza lub rozbija komórki tłuszczowe. Kriolipoliza stosowana jest na duże powierzchnie ciała a efekt jest naturalny. Lipoliza jako metodą bardziej precyzyjną i lepiej sprawdzi się przy punktowych korektach (np. na twarzy). Kriolipoliza jest bardzo bezpieczną metodą, której skutkiem ubocznym mogą być jedynie miejscowe zaburzenia czucia skóry. Lipoliza jest metodą bardziej inwazją powodującą opuchnięcia i widoczne siniaki. Obydwie metody wymagają zmetabolizowania uwolnionego tłuszczu, dlatego po zabiegu należy stosować dietę o ujemnym bilansie energetycznym oraz wykonywać codziennie ćwiczenia fizyczne, choćby szybki marsz.

Kriolipoliza jest skuteczną metodą walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej w organizmie, szczególnie z brzucha, boczków, ud, czy pośladków. Eliminuje komórki tłuszczowe oddziałując na nie przez minimum 50 minut niską temperaturą bliską zeru, pod wpływem której obumierają komórki tłuszczowe przy czym pozostałe są nienaruszone. Zabiegu dokonuje się przy użyciu aplikatora zimna. Kriolipoliza stosowana jest na stosunkowo duże obszary ciała (jedna schłodzona fałda tkanki ma powierzchnię około 20 cm) a jej efekt jest dzięki temu naturalny. Kriolipoliza jest bardzo bezpieczną metodą, której skutkiem ubocznym są mogą być jedynie miejscowe zaburzenia czucia skóry jednak działa stosunkowo płytko – likwiduje tylko tłuszcz podskórny. Ponieważ końcówka aplikatora musi mieć możliwość zassania skóry kriolipoliza nie zadziała w częściach ciała, które są zagłębione (np. obszar przy kolanach). Dodatkowo, zabiegowi nie mogą poddać się osoby, których skóra jest bardzo napięta lub tłuszcz w tkankach jest bardzo zbity.

Przebarwienia skóry to problem, który może dotykać nawet co trzecią kobietę. Przebarwienie jest widoczne na skórze w postaci ciemniejszych plam na skórze. Powodem pojawiania się przebarwień jest nierównomierna produkcja barwnika, który występuje w skórze, czyli melatoniny. Występowanie przebarwień dotyczy przede wszystkim tych miejsc na skórze, które wystawione są na działanie słońca. Dotyczy to przede wszystkim takich miejsc na ciele jak twarz, dłonie, dekolt, ramiona.

Wpływ na pojawienie się przebarwień oprócz intensywnego działania promieni słonecznych mogą mieć również zmiany hormonalne, stany zapalne skóry oraz leki, substancje uczulające w kosmetykach. Przebarwienia najczęściej pojawiają się znacznie bardziej intensywnie wraz z wiekiem, gdzie szacowane jest, że nawet dziewięć na dziesięć kobiet po pięćdziesiątym roku życia boryka się z problemem przebarwień pojawiających się na skórze. Jedną ze skutecznych metod na usuwanie przebarwień jest zabieg estetyczny mikrodermabrazji.

Przebarwienia wywołane trądzikiem wywołane są wzrostem aktywności melanocytów, spowodowanym przez stan zapalny. Zazwyczaj ustępują one samoistnie lub ulegają rozjaśnieniu. Istnieje wiele domowych sposobów na rozjaśnienie przebarwień potrądzikowych – jednym z nich jest woda utleniona. Ta substancja ma swoich zwolenników i przeciwników – może okazać się pomocna walce z przebarwieniami, jednak może również wyrządzić wiele szkód. Pamiętajmy, że nadmiar wody utlenionej może być szkodliwy, a nawet toksyczny. Ponadto może nadmiernie wysuszać i podrażniać skórę, a nawet powodować nowe przebarwienia. Warto pamiętać również, że samodzielne rozjaśnianie zmian, domowymi sposobami, może nie okazać się tak skuteczne jak np. stosowanie odpowiednich kosmetyków lub zabieg wykonany przez profesjonalistów. Jeśli chcemy skutecznie i na stałe pozbyć się przebarwień, najlepiej będzie, jeśli udamy się do specjalisty, który dobierze odpowiednią terapię.

Przebarwienia na twarzy mogą powstawać z różnych przyczyn. Większość zmian powstaje na skutek promieniowania ultrafioletowego, przyjmowania środków hormonalnych czy trądziku. Można z nimi walczyć zabiegami kosmetologicznymi, można też je ukrywać pod makijażem. Do cery z przebarwieniami najlepszy będzie mocno kryjący podkład, zawierający dużo białych pigmentów. W sklepach znajdziemy też duży wybór różnokolorowych baz, które nakłada się pod podkład. Baza w kolorze zielonym maskuje naczynka, a kolor żółty niweluje większe zaczerwienienia. Dobrym rozwiązaniem jest również korektor, który nakłada się na podkład, delikatnie wklepując. Rozszerzone naczynka, rumieńce i zaczerwienienia przykryje zielony korektor, brązowe plamy – żółty, a białe – brzoskwiniowy. Do utrwalenia makijażu najlepiej użyć lekkiego, białego lub transparentnego pudru sypkiego. Nakładając kolejne warstwy kosmetyków, pamiętajmy o umiarze, by makijaż wyglądał naturalnie i świeżo.

Przebarwienia pojawiają się na skórze z różnych powodów. Najczęściej są wynikiem ekspozycji na słońce, jednak mogą powstawać także na skutek wpływu hormonów, niektórych chorób czy procesów starzenia. W walce z przebarwieniami jest ważna odpowiednia pielęgnacja oraz zróżnicowana dieta, dzięki której dostarczymy organizmowi wszystkich substancji odżywczych. Dla pięknej skóry niezbędna jest witamina A, która zmniejsza przebarwienia i plamy, zapobiega też wysuszaniu skóry. Substancję tę możemy dostarczać sobie z pożywieniem, jedząc wątróbkę, masło oraz tłuste ryby, ale również stosując ją zewnętrznie, w postaci kremów. Dla zdrowej skóry niezbędna jest też witamina C, ponieważ poprawia jej koloryt i dodaje blasku. Na plamy starcze polecana jest witamina E, która dodatkowo ma silne właściwości antyrodnikowe. Z domowych sposobów warte uwagi są: nalewka z cedru, sok z nagietka oraz płukanka i maść z przytuli. Należy pamiętać, że stosując kuracje wybielające należy bezwzględnie unikać słońca.

Przebarwienia skórne mogą zniknąć samoistnie, choć jest to uzależnione od rodzaju i przyczyny ich powstania. U wielu kobiet zmiany pojawiają się w czasie ciąży, pod wpływem promieniowania słonecznego oraz aktywnych hormonów. Takie zmiany często znikają lub bledną w kilka miesięcy po porodzie, kiedy sytuacja hormonalna wraca do normy. Podobnie jest z przebarwieniami pozapalnymi, np. potrądzikowymi. Samoistnie znikają z powierzchni skóry, choć może to trwać nawet do 24 miesięcy. Należy pamiętać, że chociaż przebarwienia zniknęły same, w każdej chwili mogą pojawić się znowu. Dlatego bardzo istotne jest, by nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych bez odpowiedniego zabezpieczenia (kremów ochronnych).

Worki i cienie pod oczami pojawiają się nie tylko jako następstwo słabego snu w nocy. Przyczyn problemu jest wiele: genetyka, tryb życia, zmęczenie, gorąca kąpiel. Worki pod oczami bardzo często są spowodowane przepukliną tłuszczową w tym miejscu. Z kolei ciemne cienie są skutkiem zaburzenia krążenia krwi, która zaczyna gromadzić się w okolicach oczu. Skóra dolnych powiek jest bardzo cienka i prześwitują przez nią zatłoczone sieci kapilar, co daje efekt niebieskawych cieni. Prawidłowo wykonana karboksyterapia pomoże zmniejszyć problem, zarówno worków, jak i cieni pod oczami. Zabieg pobudzi mikrokrążenie, dzięki czemu krew zostanie odprowadzona, w efekcie cienie ulegną redukcji. Dwutlenek węgla oddziałuje także na tkankę tłuszczową, rozbijając ją, poprawia także transport tlenu i składników odżywczych. Dzięki temu możliwe jest usunięcie worków i opuchnięć w okolicach oczu, a także redukcja drobnych zmarszczek i utraty jędrności.

Karboksyterapia to terapia polegająca na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla w wybrane partie ciała. Zwykle stosuje się go do twarzy, dekoltu, rąk. Zabieg wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia, który stymuluje powstawanie kolagenu, elastyny, pomaga w rozbudowie naczyń krwionośnych. Karboksyterapię zaczęto stosować w latach 30. XX wieku we Francji w leczeniu chorób układu krążenia. Potem zauważono, że dwutlenek węgla można wykorzystywać do innych celów. Obecnie stosuje się go głównie w walce z rozstępami i bliznami, suchą skórą, cellulitem, wypadaniem włosów, zmarszczkami, cieniami i workami pod oczami. Metoda pozwala na przyspieszenie gojenia ran i blizn. Po zastosowaniu karboksyterapii skóra staje się nawilżona, jej kondycja ulega znacznej poprawie. Zabieg zalicza się do mało inwazyjnych, bezpiecznych i można stosować go o każdej porze roku. Istnieją przeciwskazania do jego wykonywania, ale o nich pacjent zawsze zostaje poinformowany w czasie wizyty.

Karboksyterapię z powodzeniem łączy się z innymi zabiegami i przynosi to wiele pozytywnych rezultatów. Karboksyterapię stosuje się najczęściej wraz z ultradźwiękami, drenażem limfatycznym, falami radiowymi, osoczem bogatopłytkowym. Ponadto laseroterapią, mezoterapią igłową i mikroigłową. Jeśli chce się osiągnąć szybkie, skuteczne i trwalsze efekty warto zdecydować się na połączenie karboksyterapii z innymi metodami. Takie synergiczne podejście pozwala zintensyfikować rezultaty. Poza tym umożliwia wzrost skuteczności zabiegu. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie można wykonywać w czasie jednej wizyty. Jeśli jest się zainteresowanym łączeniem metod, najlepiej zapytać lekarza medycyny estetycznej o dostępne możliwości.

Karboksyterapia to zabieg o szerokim spektrum zastosowań. Skutecznie usuwa cellulit, poprawia kondycję skóry, likwiduje rozstępy i cienie pod oczami. W zależności od problemu, dostosowywana jest ilość i częstotliwość zabiegów, a po skończonej terapii, zwykle zaleca się wykonywać zabiegi przypominające. W większości przypadków efekt utrzymuje się od 6 do 9 miesięcy. W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, zaleca się wykonanie zabiegu utrwalającego 1 raz w roku. W celu likwidacji worków pod oczami taki zabieg należy wykonać co 3 lub 6 miesięcy. W przypadku usuwania blizn i rozstępów efekt jest trwały i nie wymaga wykonywania zabiegów utrwalających. Skuteczność zabiegu jest uzależniona od indywidualnych uwarunkowań pacjenta oraz systematyczności i regularności wizyt.

Zabiegi medycyny estetycznej oraz zabiegi kosmetyczne to doskonały sposób na odświeżenie cery, uelastycznienie skóry i poprawę samopoczucia. Większość ludzi może bez żadnych przeciwwskazań korzystać z tego typu zabiegów, należy jednak pamiętać, że ze względu na różny stopień ingerencji aparatury w tkanki istnieją również ograniczenia wiekowe co do poszczególnych terapii. Zabieg mezoterapii pozwala napiąć skórę, pozostawiając ją delikatnie odświeżoną i oczyszczoną. Na zabieg tego typu wybrać się mogą osoby, które ukończyły 18 rok życia, jeżeli tylko stan ich skóry pozwala na jego wykonanie. Zabieg mezoterapii pozwala dostarczyć bezpośrednio do skóry właściwej substancji odżywczych, leczniczych i witaminowych. Poleca się go osobom o cienkiej skórze pozbawionej elastyczności oraz w przypadku widocznych śladów po przebytym trądziku. Świetnie sprawdzi się ponadto przy uszkodzeniach posłonecznych oraz w wypadku występowania zasinień pod oczami. Całkowity efekt mezoterapii widoczny jest już po wykonaniu serii 4-6 zabiegów.

Mezoterapia jest zabiegiem nie tylko wyjątkowo skutecznym, ale także bardzo bezpiecznym. Dzięki temu szybko stała się jednym z najczęściej stosowanych zabiegów zarówno w medycynie estetycznej i dermatologii, tak w celach leczniczych, jak i w celach profilaktycznych. Substancje wykorzystywane w trakcie każdego zabiegu posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty oraz spełniają wszystkie wymagane normy. Aplikowane preparaty nie przedostają się ponadto do układu krążenia, a ich działanie ograniczone jest punktowo. Pierwsze efekty widoczne są już kilka chwil po zakończeniu zabiegu. Na skórze pojawić się może wówczas niewielkich rozmiarów obrzęk, który samoistnie zanika po upływie nie więcej niż dwóch dni od czasu aplikacji preparatu. W celu uniknięcia sińców na skórze w miejscu nakłucia zalecane jest całkowite powstrzymanie się od zażywania wszelkich niesterydowych leków przeciwzapalnych i aspiryny w okresie 48 godzin przed rozpoczęciem zabiegu. Pełne efekty widoczne są po wykonaniu serii zabiegów (około 4-6 zabiegów).

Mezoterapia igłowa jest jednym z podstawowych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej. Zabieg z powodzeniem jest stosowany w terapii różnych problemów i schorzeń skórnych. Może być wykorzystany w celu rewitalizacji i regeneracji skóry, w terapiach profilaktycznych, opóźniających procesy starzenia się skóry. Mikronakłucia przyczyniają się do powstania urazu, który stymuluje wymianę komórek skóry i naskórka. Dzięki temu poprawie ulega mikrokrążenie w tkankach podskórnych, a także zwiększa się metabolizm komórek tłuszczowych. Dobrane przez kosmetologa substancje aktywne wprowadzane są dokładnie w miejsca, które tego wymagają. Dzięki temu zwiększa się efektywność ich działania. Efektem zabiegu jest odżywiona i dotleniona skóra oraz redukcja drobnych zmarszczek. Najlepsze rezultaty przyniesie mezoterapia wykonywana w seriach, których liczbę ustala kosmetolog. Zwykle wykonuje się od 3 do 6 zabiegów, a następnie w celu podtrzymania efektu zaleca się wykonać pojedynczy zabieg raz na trzy miesiące.

Zabieg mezoterapii polega na wprowadzaniu w głębsze warstwy skóry substancji aktywnych. Można to wykonać na trzy sposoby: obstrzykując skórę za pomocą cienkiej igły i strzykawki, wykorzystując specjalny pistolet oraz roller lub dermapen. Niezależnie od wybranej metody, mezoterapia jest niezwykle skuteczna w terapii różnorodnych skórnych niedoskonałości. Doskonale niweluje zmarszczki, nawilża, ujędrnia skórę i przywraca jej blask. Z powodzeniem może być stosowany przy problemach z rozstępami, cellulitem, bliznami potrądzikowymi, a także nadmiernie wypadającymi włosami. Zabieg jest skierowany do kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Młodsze pacjentki mogą poddać się mezoterapii profilaktycznie, by zapobiec starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek. Pacjentki starsze mogą zadbać o elastyczność skóry i poprawić kontur twarzy.

Łysienie androgenowe jest najpowszechniejszą przyczyną przedwczesnej utraty włosów. W trakcie tego procesu dochodzi do osłabienia cebulek i zmniejszenia ich aktywności, co przyczynia się do zahamowania wzrostu włosów i ich przerzedzenia. Łysienie androgenowe jest procesem odwracalnym, trzeba jedynie usunąć jego przyczynę. W pierwszej kolejności należy przywrócić równowagę hormonalną oraz zadbać o odżywienie i regenerację cebulek włosowych. Jedną z bardziej skutecznych metod, pozwalających zahamować wypadanie włosów jest mezoterapia. Podczas zabiegu w skórę głowy zostają wprowadzone substancje aktywne lub osocze bogatopłytkowe. Sam proces nakłuwania skóry przyczynia się do aktywowania procesów regeneracyjnych, poprawy ukrwienia i odżywienia skóry oraz cebulek. Niezwykle skuteczna jest mezoterapia osoczem, ponieważ składniki w nim zawarte silnie stymulują mechanizmy regeneracji.

Podczas zabiegu mezoterapii ostrzykuje się skórę głowy preparatami pobudzającymi wzrost włosów. Takimi substancjami mogą być mieszanki zawierające witaminy, minerały, aminokwasy czy koenzymy. Coraz popularniejsze staje się też osocze bogatopłytkowe. Mezoterapia przynosi efekty, gdy wykonamy serię zabiegów. Ich ilość jest uzależniona od kondycji włosów oraz zastosowanego preparatu. Zwykle jest to od 6 do 10 lub więcej spotkań. W przypadku terapii osoczem, zwykle zabiegi wykonuje się rzadziej. Redukcja objawów nadmiernego wypadania włosów może być zauważalna już po pierwszym zabiegu. Kolejne efekty następują stopniowo, zgodnie z indywidualnym tempem wzrostu włosa oraz zależnie od źródła i natężenia problemu.

Rozstępy na skórze mogą prezentować się w różny sposób. Jednak bez względu na ich wygląd prezentują się one na skórze w sposób bardzo nieestetyczny. Mogą one pojawić się między innymi na brzuchu, piersiach czy pośladkach. Rozstępy mogą wyglądać jak poprzeczne linie, które są różowe, ale mogą również przyjmować bardziej krwisty kolor. Wiele zależy od tego jakie były czynniki, które doprowadziły do powstania rozstępów. Bardzo często są one efektem bardzo znacznego tracenia na wadze. Wynikać to może zarówno z nagłych spadków wagi w wyniku zmiany diety, jak też intensywnych metod odchudzania się.

Nie zawsze ćwiczenia fizyczne odpowiednio dopasowane pozwalają na zapewnienie ochrony przed pojawieniem się rozstępów. U wielu kobiet rozstępy pojawiają się również po okresie ciąży. Z pojawieniem się takich rozstępów najtrudniej jest walczyć. Jednocześnie po okresie ciąży rozstępy pojawiają się przede wszystkim w okolicach brzucha i mogą przyjmować bardzo szpecący wygląd.

Rozstępów bardzo trudno się pozbyć a mogą się one utrzymywać przy realizowaniu programów odchudzania nawet, gdy realizuje się również odpowiednie ćwiczenia mające na celu ograniczenie rozstępów. Jednym z najczęstszych powodów pojawiania się rozstępów jest bardzo intensywne odchudzanie się lub chudnięcie. Rozstępy mogą również pojawić się po okresie ciąży. Nie zawsze ćwiczenia pozwalają na zredukowanie rozstępów. Często niezbędne jest wykonanie zabiegów laserowych, które pozwalają na usuwanie blizn a także blizn pojawiających się w miejscach rozstępów na ciele.

Rozstępów bardzo trudno się pozbyć a mogą się one utrzymywać przy realizowaniu programów odchudzania nawet, gdy realizuje się również odpowiednie ćwiczenia mające na celu ograniczenie rozstępów. Jednym z najczęstszych powodów pojawiania się rozstępów jest bardzo intensywne odchudzanie się lub chudnięcie. Rozstępy mogą również pojawić się po okresie ciąży. Nie zawsze ćwiczenia pozwalają na zredukowanie rozstępów. Często niezbędne jest wykonanie zabiegów laserowych, które pozwalają na usuwanie blizn a także blizn pojawiających się w miejscach rozstępów na ciele.

Kosmetyki w wielu przypadkach nie są w stanie zapewnić odpowiednich efektów, gdyż działają powierzchownie na skórę. Zastosowanie zabiegów laserowych pozwala na oddziaływanie na głębsze warstwy skóry, co pozwala na uzyskanie znacznie bardziej widocznych rezultatów. Dodatkowo oprócz samego redukowania rozstępów można uzyskać dodatkowo efekt rozjaśnienia miejsc występowania rozstępów.
Rozstępy biorą się również z gwałtownego odchudzania, wiec jeśli już masz rozstępy to powinnaś się odchudzać bardzo wolno, bo pojawi się ich więcej, w walce z rozstępami bardzo ważna jest dieta, specjalne odżywianie.

Rozstępy to powszechny problem estetyczny. Szacuje się, że występują u 90% kobiet ciężarnych, 70% kobiet dojrzałych oraz u 40% dojrzałych mężczyzn. Rozstępy tworzą się w wyniku nadmiernie rozciągniętej skóry np. w czasie ciąży lub szybkiego przybrania na wadze. Rozciągnięcie skóry może skutkować jej rozerwaniem na poziomie skóry właściwej i zniszczeniem włókien kolagenowych.  Na kondycję skóry wpływają również zaburzenia hormonalne, zwłaszcza nadmierna produkcja kortyzolu (hormonu stresu). Blokuje on działanie fibroblastów, które produkują kolagen i elastynę. Miejsca na których rozstępy występują najczęściej to: okolice pośladków, ud, nóg oraz piersi. U kobiet ciężarnych pojawiają się także na brzuchu. W przypadku mężczyzn intensywnie trenujących siłowo, rozstępy mogą pojawić się na bicepsach, pod pachami oraz w okolicach barków.

Generalnie możemy wyróżnić trzy przyczyny powstawania rozstępów: mechaniczną, hormonalną oraz genetyczną. Rozstępy mogą powstać na skutek nadmiernego rozciągnięcia skóry na skutek ciąży, nagłego przyrostu tkanki tłuszczowej lub masy mięśniowej lub szybkiego wzrostu (w okresie dojrzewania). Częstą przyczyną są również zmiany hormonalne, które mogą prowadzić do zmian metabolicznych, zwiększenia rozpadu białek oraz zmian w jakości i ilości włókien kolagenu i elastyny. Jednym z głównych hormonów odpowiedzialnych za powstawanie rozstępów jest kortyzol (hormon stresu). Jego nadmiar przyczynia się do zakłócenia pracy fibroblastów – komórek, które odpowiadają za produkcję kolagenu i elastyny. Tendencja do rozstępów może też być uwarunkowana genetycznie. Do innych przyczyn problemu należą: niskobiałkowa dieta, stosowanie leków sterydowych oraz przewlekłe schorzenia wątroby.

Naczynka rozszerzać się mogą pod wpływem bardzo różnych czynników, jak zdenerwowanie, spożycie alkoholu, zmiany temperatury, niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak mróz, promienie słoneczne. Rozszerzone naczynka mogą prowadzić do pojawienia się bardzo nieestetycznego rumienia. Laserowe zabiegi mogą być wykorzystywane z powodzeniem do zamykania naczynek. Stosowanie naświetlań laserem realizowane jest przy usuwaniu naczynek, co pozwala na dopasowanie parametrów zabiegu. Dodatkowo dla bezpieczeństwa zabiegu wykonywane są również próby laserowe, co znów pozwala na określenie najlepszych parametrów naświetlania, które pozwalają na uzyskanie oczekiwanych efektów. Do wykonania laserowego zamykania naczynek mogą być przeciwwskazania zarówno związane ze stanem skóry jak też występowaniem pewnych chorób. Sam zabieg wykonywany jest w ramach serii zabiegów, które mogą wynosić do trzech zabiegów. Poszczególne zabiegi wykonywane są w ciągu kilku miesięcy, co ma zapewnić bezpieczeństwo a także uniknąć stosowania zabiegów przy występowaniu drobnych skutków ubocznych, co może występować w formie drobnych zaczerwienień lub zasinień skóry, co może utrzymywać się po samym wykonaniu zabiegu między pięć a piętnaście dni.

Ciąża to wyjątkowy czas, w którym nasze ciało przechodzi prawdziwą rewolucję. Niestety nie wszystkie zmiany mogą wzbudzać naszą radość. Jedną z powszechnych przypadłości w czasie ciąży jest problem rozszerzonych naczynek. Zwykle z tego powodu cierpią kobiety, które mają delikatną, cienką i płytko unaczynioną skórę. Najczęściej problem pojawia się w czasie ciąży, ponieważ wysokie stężenie progesteronu we krwi rozluźnia mięśnie i zmniejsza napięcie ścian żył, które stają się podatne na rozszerzenia i skręcanie. Dodatkowo zwiększa się ciśnienie krwi, a powiększona macica utrudnia jej przepływ. Pajączki mogą pojawić się na twarzy lub nogach. Zmiany mogą zniknąć po ciąży, jeśli tylko żyły nie zostały mocno rozciągnięte. Rozszerzonym naczynkom (zwłaszcza na nogach) można zapobiegać – starając się utrzymać aktywność fizyczną w czasie ciąży i nie dopuszczając do nadmiernego przybrania na wadze.

Pajączki na nogach to inaczej wenulektazje czyli siatki rozszerzonych naczyń krwionośnych, znajdujące się w powierzchniowej warstwie skórnej (w splocie podbrodawkowym). Przyczyn ich powstawania jest wiele: obciążenie genetyczne, wpływ hormonów na mięśnie naczyń włosowatych, zbyt długa ekspozycja na słońce czy duże wahania temperatur. Na powstawanie pajączków najbardziej narażone są osoby z nadwagą, kobiety ciężarne oraz w okresie menopauzy. Chociaż może się wydawać, że pajączki to głównie defekt estetyczny, mogą okazać się pierwszymi oznakami niewydolności żylnej, która może prowadzić do wystąpienia zakrzepicy. Pajączki mogą być także bardzo uciążliwe, przyczyniając się do swędzenia i nieprzyjemnego uczucia pulsowania. Bardzo ważnym jest, by nie zwlekać z leczeniem rozszerzonych naczyń krwionośnych. Pozwoli to poprawić wygląd nóg oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia komplikacji.

Pajączki czyli teleangiektazje to rozszerzone niewielkie naczynka krwionośne. Wyglądem przypominają rozgałęzione, cienkie pajęczynki w kolorze niebieskawym lub czerwonym. Przyczyn ich powstawania jest wiele. Pierwszą jest wiek – wraz z upływem czasu żyły i naczynia krwionośne ulegają osłabieniu, a ich praca może zostać zaburzona. Zmiany żylne mogą pojawiać się pod wpływem wahań hormonalnych – w okresie dojrzewania, w ciąży, w okresie menopauzy. Estrogen wywiera duży wpływ na naczynia włosowate, osłabiając je. Skutkuje to utratą sprężystości i poszerzeniem naczyń krwionośnych. Bardzo często do powstawania pajączków przyczynia się także siedzący tryb życia lub długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej. Problem często występuje u osób otyłych, których kończyny dolne są nadmiernie obciążone.

Zabiegi laserowe to najbardziej skuteczne rozwiązanie problemu pękających naczynek. Lekarz dermatolog po zbadaniu skóry pacjenta dobierze odpowiednie parametry urządzenia oraz oceni ile zabiegów trzeba wykonać. Na zabieg najlepiej jest umówić się jesienią lub wczesną wiosną – kiedy nie ma gwałtownych zmian temperatur. Po zabiegu należy chronić twarz przed promieniowaniem słonecznym. W tym celu zaleca się stosowanie kremów z filtrem. Równie istotne jest, by kilka dni po zabiegu unikać ćwiczeń fizycznych, gorących kąpieli, sauny oraz masaży. By efekt zabiegu utrzymał się oraz, by nie dopuścić do powstawania nowych zmian, należy zrezygnować z nadmiernej ekspozycji na słońce, a latem zawsze korzystać z kremów ochronnych oraz wyeliminować potencjalne źródła powstawania pajączków (alkohol, ostre przyprawy, gorące posiłki).

Do tej pory trudno powiedzieć, co konkretnie powoduje pękanie naczynek. Mogą być one wrodzone (skutki genetyczne) lub nabyte na skutek terapii hormonalnych, przyjmowania środków antykoncepcyjnych, długotrwałego stosowania maści sterydowych, schorzeń skóry, nagłych zmian temperatury czy niektórych chorób ogólnoustrojowych. W walce z popękanymi naczynkami skuteczna może okazać się odpowiednia dieta, w której ogranicza się spożywanie białego pieczywa, tłustych, ciężkostrawnych i pikantnych potraw, słodyczy i alkoholu. Zaleca się jedzenie kaszy gryczanej ze względu na wysoką zawartość rutyny wzmacniającej naczynka. Należy także dostarczać witaminę K, którą znajdziemy w ciemnozielonych i liściastych warzywach, jogurtach, serach i jajkach. Pomocne jest zrezygnowanie z gorących kąpieli, sauny i solarium. Warto zwrócić uwagę jakiej wody używamy do pielęgnacji twarzy – nie może być twarda i chlorowana. Unikajmy także grubych peelingów i preparatów przeciwłojotokowych, które wysuszają skórę. Pękaniu naczynek zapobiegnie także prowadzenie mniej stresującego trybu życiu. Polecane są także domowe maseczki, np. z nagietka, lnu lub mango.

W LaserCare wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów, dlatego też przyjmujemy płatności zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą.

W LaserCare dopuszczamy możliwość zakupu vouchera(ów) dla bliskiej osoby lub pracowników. Mają one formę imiennych bonów podarunkowych, wystawianych na określoną kwotę pieniężną, konkretny zabieg lub serię zabiegów. O tym co dokładnie będzie napisane na bonie, decyduje klient.

Salon LaserCare oferuje szeroki wachlarz zabiegów estetycznych skierowanych zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Dokładamy starań, by nasza oferta była zróżnicowana i dostosowana do indywidualnych potrzeb naszych pacjentów. W ofercie LaserCare znajduje się szereg zabiegów wykonywanych na twarzy.

Należą do nich:

  • karboksyterapia,
  • mezoterapia igłowa,
  • laserowe usuwanie blizn,
  • usuwanie przebarwień,
  • zamykanie naczynek,
  • fotoodmładzanie,
  • laserowe odmładzanie skóry,
  • minilifting (ClearLift).

 

Wszystkie poprzedzone są fachową konsultacją, która pozwala określić jaki typ zabiegu będzie odpowiedni do potrzeb pacjenta. Ilość wykonywanych zabiegów dostosowana jest do stanu skóry. Skóra po zabiegach oferowanych w LaserCare jest zregenerowana, odmłodzona, wygładzona i pozbawiona niedoskonałości. Pomagamy powrócić do naturalnego stanu każdej cery, tak, by nasi pacjenci czuli się pięknie i w pełni sił witalnych.

Większość zabiegów oferowanych przez LaserCare można wykonać w liczbie więcej niż jednego w ciągu pojedynczej wizyty. Zabiegi depilacji laserowej mogą być wykonywane na różnych częściach całego ciała bez ograniczeń. Inaczej ma się kwestia zabiegów kriolipolizy i mezoterapii. W przypadku kriolipolizy wykonujemy maksymalnie do 7 przyłożeń dziennie. Podczas zabiegu mezoterapii jednorazowo na ciało możemy podać tylko 15 ml substancji leczniczych wstrzykiwanych w skórę.  Istnieje możliwość wykonania więcej niż jednego zabiegu w przypadku rozdzielenia ilości substancji – na przykład wykonując zabieg na brzuch podamy jej 5 ml, a dodatkowo wykonamy mezoterapię przodu i tyłu ud, również podając po 5 ml na każdą stronę.

Ilość przeprowadzonych zabiegów zależy jednak przede wszystkim od indywidualnych preferencji każdego pacjenta, dlatego ostateczną decyzję na ten temat podejmuje się podczas darmowej konsultacji.

Laser jest urządzeniem emitującym promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła widzialnego, ultrafioletu lub podczerwieni. Laser po raz pierwszy został wykorzystany 1960 roku, przez amerykańskiego naukowca Theodore’a Maiman’a. Pierwszy laser wykonany był z rubinu. Wraz z udoskonalaniem technologii lasery zaczęły być stosowane w wielu dziedzinach, przede wszystkim w przemyśle, medycynie, technologii wojskowej oraz telekomunikacji. W medycynie laser znalazł zastosowanie już w połowie lat 60 i wykorzystywany jest do dziś w coraz szerszym zakresie. Podobnie jest w kosmetologii, która o wiązkę światła opiera wiele zabiegów, np. depilację. Pierwsze, nie do końca udane próby depilacji laserowej odbywały się już w latach 60. W 1983 roku skonstruowano urządzenie o odpowiedniej długości fali i czasie trwania impulsu, jego działanie oparte było na zasadzie selektywnej fototermolizy (dostosowaniu długości fali światła i czasu trwania impulsu laserowego, by uszkodzić daną tkankę z jak najmniejszym wpływem na tkanki otaczające). Dzięki nieustannym pracom nad technologią laserową, dziś możemy cieszyć się z bardzo efektywnych zabiegów depilacji.

Przed pierwszym zabiegiem w naszym gabinecie zawsze trzeba umówić się na bezpłatną konsultację ze specjalistą. W czasie wizyty zwykle należy wypełnić ankietę. Zawarte w niej pytania dotyczą aktualnego stanu zdrowia oraz przebytych chorób, a także zażywanych leków, stosowanych kosmetyków i przebytych zabiegów kosmetologicznych. Przed wizytą warto zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegów laserowych oraz przypomnieć sobie stosowane leki i suplementy diety. Pamiętajmy również, że skóra nie może być opalona. Podczas konsultacji specjalista ocenia barwę i grubość włosa (jeśli przygotowujemy się do depilacji) oraz stan skóry, zmian i przebarwień. Jest to również czas, by szczegółowo omówić przebieg zabiegu i rozwiać wątpliwości. Jeśli nie będzie przeciwskazań do zabiegu, można przystąpić do próby laserowej. Jej celem jest sprawdzenie jak skóra reaguje na oddziaływanie lasera oraz dobranie odpowiednich parametrów urządzenia. Konsultacja zazwyczaj trwa około 15 minut.

Zabiegi laserowe to obecnie jedne z najskuteczniejszych metod walki z objawami starzenia się skóry. To również najbardziej efektywny sposób na trwałe usunięcie owłosienia. Gabinety kosmetyczne oferują szeroki wybór zabiegów, zarówno dla osób z pierwszymi oznakami starzenia, jak i dla kobiet dojrzałych. Jednym z zabiegów, szczególnie polecanym dla cery pozbawionej jędrności i elastyczności jest laserowe odmładzanie skóry. Po pełnej serii zabiegów możliwe jest odmłodzenie skóry nawet o 10 lat. Nie bez powodu metoda nazywana jest „odmładzaniem bez użycia skalpela”. Kolejnym zabiegiem, który może przynieść świetne rezultaty jest fotoodmładzanie. Pozwala ono za jednym zabiegiem osunąć wiele oznak fotostarzenia – rozszerzone naczynka, przebarwienia oraz utratę jędrności. Tak naprawdę nie istnieje górna granica wieku dla osób, które pragną poddać się zabiegom laserowym. Jedyne o czym trzeba pamiętać, że im więcej oznak starzenia, tym więcej serii zabiegów należy wykonać, by cieszyć się upragnionym efektem.

Ciąża jest przeciwwskazaniem do większości zabiegów medycyny estetycznej. W czasie ciąży nie wykonuje się nie tylko terapii laserowych, ale również wielu manualnych. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim producenci preparatów czy laserów nie testują swoich produktów na kobietach ciężarnych. Z tego względu nie są znane efekty stosowania danej terapii, ani też jej skutki uboczne. Ciąża to specyficzny stan fizjologiczny, który zmienia funkcjonowanie całego organizmu. Z tego względu każda ingerencja w ten stan jest dopuszczalna tylko z powodu ratowania życia i zdrowia kobiety. Bezwzględnie w czasie ciąży nie wykonuje się zabiegów laserowych, IPL, prądów, ultradźwięków ani nie wykorzystuje się stężonych i bardzo aktywnych substancji. Niewskazane są również zabiegi agresywne oraz te, podczas których odczuwalne są silne zmiany temperatury, mocno odbiegające od naturalnych. Zabiegi, które są dozwolone w czasie ciąży, stosuje się po zakończeniu I trymestru. Wśród nich wymienić można endermologię oraz delikatne masaże relaksujące.

Botoks jest niezwykle skutecznym preparatem, pozwalającym w ekspresowym tempie odmłodzić twarz. Nie wszystkim Pacjentom jednak odpowiada efekt, który uzyskuje się dzięki metodzie. Na szczęście medycyna estetyczna jest nieustannie rozwijającą się dziedziną. Pojawiają się coraz nowsze zabiegi, o lepszej skuteczności i mniejszej inwazyjności. Dobrą alternatywą dla iniekcji botoksu są nici liftingujące, które pozwalają uzyskać młodszy wygląd w krótkim czasie. Dzięki zabiegowi możliwe jest ujędrnienie skóry, podniesienie owalu twarzy oraz likwidacja zmarszczek. Jedną z najnowszych metod jest zamrażanie ciekłym azotem wybranych mięśni twarzy, daje to efekt ich hibernacji na okres około 4 miesięcy. Dzięki zabiegowi rozluźnieniu ulegają mięśnie, co przekłada się na wygładzenie zmarszczek. Ostatnio również coraz popularniejsze stają się różnego rodzaju peptydy, które blokują syntezę neuroprzekaźników i powodują częściową i odwracalną blokadę impulsów nerwowych.

W ofercie naszej firmy dostępnych jest wiele zabiegów laserowych na twarz, dostosowanych dla kobiet w różnym wieku i o różnych potrzebach skóry. Dla Pań, które pragną walczyć z oznakami starzenia się skóry, polecamy zabieg laserowego odmładzania skóry. Pomaga on zlikwidować zmarszczki, ujędrnić skórę oraz usunąć przebarwienia i drobne blizny. Zabieg fotoodmładzania, z kolei, pomaga walczyć z popękanymi naczynkami, przebarwieniami posłonecznymi, niewielkimi zmarszczkami, rozszerzonymi porami oraz innymi objawami fotostarzenia. W naszej ofercie znajdują się również zabiegi zamykania naczynek, usuwania blizn oraz przebarwień. Każdy z zabiegów pozwala szybko i efektywnie pozbyć się uciążliwego problemu. Zabiegi laserowe są nieinwazyjne i bezpieczne, a skóra po nich szybko się regeneruje.

Ciąża jest jednym z przeciwwskazań do wielu zabiegów z zakresu kosmetologii czy medycyny estetycznej, terapii z wykorzystaniem lasera, w tym usuwania tatuażu.

Chociaż kliniki medycyny estetycznej dysponują już bardzo zaawansowanymi urządzeniami, wciąż nie jest możliwe usunięcie każdego rodzaju tatuażu. Bardzo jasne barwniki, takie jak biel i żółć, są praktycznie niemożliwe do zlikwidowania.

Podczas zabiegu urządzanie emituje światło, które dostaje się do warstwy skóry, gdzie znajduje się pigment. Pod wpływem działania impulsu o wysokiej energii pigment oraz komórki, w których się znajduje, ulegają zniszczeniu, a następnie są stopniowo wchłaniane przez układ odpornościowy organizmu.

To jak w przyszłości będzie wyglądał tatuaż jest uzależnione od wielu czynników: jakości wykonania, kondycji skóry, a przede wszystkim od miejsca na którym się znajduje. Przykładowo tatuaż umiejscowiony na brzuchu, może się rozciągnąć w okresie ciąży, ale również mogą pojawić się na nim rozstępy.  Z kolei rysunek zlokalizowany na łydce czy przedramieniu może w ogóle nie zmienić swojego kształtu.

Lipoliza iniekcyjna to zabieg polegający na wstrzyknięciu bezpośrednio w tkankę tłuszczową substancji aktywnych bazujących na fosfatydylocholinie, czyli naturalnym składniku pochodzenia roślinnego uzyskiwanego z soi. Iniekcja preparatu do tkanki tłuszczowej powoduje rozpad tłuszczy złożonych w proste, które zostają usunięte razem z procesami metabolicznymi.

Redukcja komórek tłuszczowych to skomplikowany i zaawansowany proces, dlatego na pierwsze efekty trzeba poczekać około 6 tygodni. Jest to jednak uzależnione od ilości tkanki tłuszczowej, dlatego rekomendowaną ilość zabiegów ustala kosmetolog na bezpłatnej konsultacji w salonie.

Igiełki używane do zabiegu są bardzo cienkie, dlatego sam moment iniekcji jest niemal nieodczuwalny. Dodatkowo kosmetolog przed każdą aplikacją zastrzyku ściska tkankę skórną, aby ta była odporna na bodźce.

Do zabiegu Miniliftingu używamy lasera frakcyjnego ALMA. Polega on na stosowaniu punktowych wiązek lasera o dużej mocy. To właśnie dzięki temu dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia skóry i może ona się odpowiednio zregenerować – produkowane są nowe włókna kolagenowe i elastynowe.
Przez kilka kilka dni od zabiegu twarz będzie zaczerwieniona i podrażniona, skórę należy chronić przed słońcem oraz odpowiednio nawilżać i natłuszczać.

Głównym celem miniliftingu jest ujędrnienie i wygładzenie zmarszczek. Skóra staje się bardziej elastyczna i sprężysta dzięki produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

Po tym zabiegu nie ma okresu rekonwalescencji. Skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, jednak stan ten potrwa maksymalnie dwa dni. Należy jednak pamiętać o odpowiednim nawilżeniu i natłuszczeniu skóry kremem z ceramidami, który wspomoże regenerację skóry. Bardzo ważna jest również ochrona skóry przed słońcem, dlatego należy pamiętać o regularnej aplikacji kremu z filtrem SPF50 oraz o unikaniu słońca i opalania.

Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy polecany jest zarówno kobietom i mężczyznom – w każdy wieku. Głównym celem zabiegu jest usunięcie nagromadzonych zanieczyszczeń poprzez wykonanie 5 różnych czynności zabiegów. Zabieg jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny, efekty widoczne są od razu po wykonaniu zabiegu.

Zabieg składa się z 5 etapów (neutralizacja, eksfoliacja, dotlenienie, rewitalizacja, anti-aging). To dzięki temu ma on tak szerokie i kompleksowe działanie a skóra jest po nim nawodniona i napięta. Podczas oczyszczania wodorowego kosmetolog wprowadza do skóry mikroskopijne cząsteczki aktywnego wodoru, który wspiera regenerację i przede wszystkim dokładnie usuwa zanieczyszczenia.

Zabieg wykonywany jest przy pełnym znieczuleniu, 30 minut przed rozpoczęciem kosmetolog nakłada specjalną maść z lidokainą, która posiada działanie znieczulające. Dzięki temu zabieg jest nieodczuwalny, na początku można jedynie czuć pewien dyskomfort. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, dlatego ważne jest, aby stosować wtedy odpowiednią pielęgnację.

Za powstawanie zmarszczek na skórze odpowiedzialny jest kolagen, a właściwie jego stopniowa utrata. Jedynym sposobem na to, aby wspomóc jego produkcję jest pobudzenie fibroblastów do dalszej, aktywnej pracy.
DermaPen poprzez wywołanie kontrolowanych stanów zapalnych zmuszą skórę właściwą do wzmożonej pracy, w efekcie czego skóra jest gładsza i bardziej promienna.

Podczas mikroniekcji do skóry zawsze wtłaczany jest indywidualnie dobrany preparat, co powoduje, że DermaPen jest niezwykle uniwersalnym zabiegiem. Kosmetolog może wybrać takie składniki aktywne, które są dedykowane do rozwiązania problemu. Mezoterapia mikroigłowa (inna nazwa zabiegu DermaPen) jest skutecznym zabiegiem na:

-blizny

-przebarwienia

-suchą skórę

-rozstępy

-zaskórniki

-mikrozmarszczki

i wiele więcej

Laserowe odmładzanie skóry jest przeznaczone dla osób, które zmagają się z pierwszy oznakami starzenia. Zabieg pobudza skórę do regeneracji, przez co wytwarza ona więcej kolagenu i elastyny a to w efekcie prowadzi do wygładzenia zmarszczek i wyrównania struktury. Odbudowana skóra jest gładka, mięsista i dużo bardziej odświeżona.

Laser Frakcyjny ALMA, który jest wykorzystywany do laserowego odmładzania skóry pobudza skórę do regeneracji i produkcji kolagenu i elastyny. Jest to proces długotrwały, dlatego pierwsze efekty pojawią się po około 6 tygodniach, aby jednak uzyskać pełny efekt, należy wykonać całą serię, która składa się z 10 zabiegów.

Urządzenie wyposażone jest w głowice składające się z rolek, które stymulują skórę, tkankę podskórną oraz naczynia limfatyczne. Masaż wykonywany jest w 4 kierunkach, co powoduje drenaż limfatyczny organizmu. Po wykonaniu całej serii zabiegowej skóra jest bardziej jędrna a cellulit maksymalnie zredukowany.

Aby zabieg ICOONE mógłbyć wykonany trzeba założyć specjalny, elastyczny kostium, który zapewnia idealną przyczepność głowicy urządzenia do skóry. Podczas 1 sesji wykonywane są dwie procedury:

  1. drenaż, który poprawia działanie układu limfatycznego i redukuje nadmiar wody w organizmie
  2. fokus, działający na konkretny problem, np. usunięcie cellulitu, wyszczuplenie ud, ujędrnienie pośladków.

Trychologia to nauka, która zajmuje się szerokopojętą skórą głowy, diagnozowaniem chorób oraz ich wpływu na kondycję włosów. Podczas konsultacji trychologicznej skalp jest dokładnie badany pod kamerą trychoskopową, dzięki czemu kosmetolog może dobrać odpowiednią terapię.

Na konsultacji w salonie kosmetolog po przeprowadzeniu badania oraz wywiadu medycznego ustala serię zabiegową oraz ich zakres. Do najpopularniejszych zabiegów trychologicznych należą: karboksyterapia i mezoterapia igłowa